top of page

Merak ettiklerimi nasıl öğrenebilirim? Sorunlarımı nasıl çözebilirim?

Bir sıkıntımız olduğunda ya da aklımıza bir soru takıldığında, hepimiz internete yönelmekte ve orada cevap aramaktayız. Genellikle teknik konular için bu çözüm olabilirken, tıbbi konular için bu arayış, endişelerimiz arttırmaktan ve yanlış bilgiler almaktan başka bir işe yaramıyor. Malesef hastalıklar ve tıbbi durumlar, henüz herkese uygulanabilecek çözümler içermiyor. Her insanın metabolizması, sağlık ve aile hikayesi farklı olduğundan, çözümleri de bunları göz önüne alarak üretmek doğru oluyor. 

Bilgilendirme yazılarını okumak tabii ki genel anlamda yararlı olur. Ancak farketmişsinizdir ki genellikle kendinizde ciddi sıkıntılar olduğunu düşünmenize neden olmaktadır. Çoğu geçici olan şikayetlerinizin muhtemelen çözümsüz sağlık sorunları olarak değerlendirmeniz, huzurunuz için faydalı değildir.

Uzun lafın kısası, genel bilgileri aldıktan sonra bir hekime başvurun. Sorunlarınıza internetten çözüm bulmaya çalışmayın. İnanın hem sıkıntınızın giderilmesi, hem de harcayacağınız zaman daha az olacaktır.

Sağlıklı günler dileği ile.

bottom of page